W Jeleniej Górze miało miejsce niebezpieczne zdarzenie, które mogło zakończyć się tragicznie. Policjanci zatrzymali mężczyznę z powiatu lwóweckiego, który stwarzał bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia innych osób oraz prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień. W wyniku jego działań doszło do uszkodzenia pojazdu innego uczestnika ruchu drogowego.

41-letni sprawca, kierując swoim samochodem marki BMW, spowodował zarysowanie innego pojazdu. Po zjechaniu na pobocze, w obawie przed wezwaniem policji przez pokrzywdzonego, podjął próbę ucieczki. W trakcie ucieczki mężczyzna celowo najechał na ofiarę, powodując jej upadek na maskę samochodu, a następnie usiłował potrącić ją, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Na podstawie zgromadzonych informacji oraz analizy nagrań z monitoringu, policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze szybko zidentyfikowali i zatrzymali 41-latka. Okazało się również, że sprawca działał wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdem. Obecnie mężczyzna odpowiada przed sądem, gdzie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W kontekście tego zdarzenia, policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podinspektor Edyta Bagrowska, komentując sytuację, podkreśliła znaczenie świadomości i odpowiedzialności każdego kierowcy za bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: https://jelenia-gora.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024