Kradzież rozbójnicza w dyskoncie w Jeleniej Górze. 35-latek zatrzymany kilkanaście minut po zdarzeniu
35-letni mieszkaniec karkonoskiego powiatu podejrzany o kradzież rozbójniczą w jeleniogórskim dyskoncie; użył przemocy wobec ochrony, zatrzymany kilka minut po zdarzeniu
Funkcjonariusze ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych, gdzie mężczyzna ukradł alkohol. Dzięki szybkiej reakcji policji sprawca został zatrzymany zaledwie kilkanaście minut po zdarzeniu.
Z ustaleń wynika, że mężczyzna zabrał z półki dwie butelki alkoholu i schował je do plecaka. Po czym przy kasie zapłacił tylko za bułkę i papierosy, usiłując opuścić sklep bez uiszczenia należności za alkohol.
Podczas interwencji ochrony doszło do szarpaniny; podejrzany użył przemocy wobec pracownika ochrony, a następnie upuścił plecak ze skradzionym towarem i uciekł ze sklepu.
Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, w tym zapis z monitoringu, i kilka ulic od sklepu zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi.
Następnego dnia doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.
O dalszym losie 35-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: policja.gov.pl