Ogólne 25.06.2026

Kierujący skuterem z dożywotnim zakazem nie zatrzymał się do kontroli – zatrzymany z amfetaminą

45-latek z powiatu złotoryjskiego nie zatrzymał się do kontroli, miał dożywotni zakaz i amfetaminę – po pościgu wpadł.

Nieodpowiedzialne zachowania na drodze oraz lekceważenie obowiązujących przepisów ruchu drogowego stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Policjanci z Jeleniej Góry, zarówno z wydziału prewencji, jak i drogówki, codziennie podejmują działania mające na celu wyeliminowanie z dróg osób, które swoim postępowaniem narażają innych na niebezpieczeństwo. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali kierującego skuterem, który podjął próbę ucieczki przed kontrolą drogową. Jak ustalono, mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz przy sobie narkotyki.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pomimo dożywotniego zakazu oraz cofnięcie uprawnień. Dodatkowo w trakcie czynności policjanci zabezpieczyli przy nim amfetaminę.

Do zdarzenia doszło 24 czerwca 2026 roku około godziny 21:30 w Siedlęcinie. Na ulicy Górnej policjanci dostrzegli kierującego skuterem, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu do kontroli drogowej. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz polecili zatrzymanie. Mężczyzna zignorował je i rozpoczął ucieczkę, najpierw wjechał na parking jednego z dyskontów, potem przejechał przez pas zieleni i wyjechał na drogę krajową nr 30, nie zatrzymując się przed znakiem STOP. Następnie kontynuował jazdę w kierunku terenu rolniczego.

Po pewnym czasie dalsza jazda stała się niemożliwa, dlatego policjanci wysiedli z radiowozu i ruszyli za nim pieszo. Po kilku minutach kierujący porzucił skuter w rejonie kompleksu leśnego i próbował oddalić się pieszo. Jego ucieczka nie trwała jednak długo - zatrzymano mężczyznę po krótkim pościgu.

Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Ponadto w trakcie czynności ujawniono przy nim amfetaminę.

Skuter został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 25 czerwca br. zostaną przeprowadzone czynności procesowe, podczas których podejrzany usłyszy zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień oraz posiadania środków odurzających.

Obecnie czeka go odpowiedzialność przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl

AW

Anna Węgrzynowicz

Młodsza redaktorka kroniki - stawia na szybkie potwierdzanie informacji i klarowne komunikaty dla mieszkańców.

Więcej artykułów →

Udostępnij: