47-latek z Kujawsko-Pomorskiego zatrzymany po kradzieży torebki na placu zabaw w Szklarskiej Porębie
🚨 47-latek z Kujawsko-Pomorskiego ukradł torebkę na placu zabaw w Szklarskiej Porębie. Telefon odzyskany, grozi mu do 5 lat.
Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 47-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego, podejrzanego o kradzież pozostawionej bez nadzoru damskiej torebki.
Do zdarzenia doszło 21 czerwca na jednym z placów zabaw w Szklarskiej Porębie. Mężczyzna, przebywający w mieście na wypoczynku, zauważył pozostawioną na chwilę torebkę i wykorzystał nadarzającą się okazję. Jego łupem padł telefon komórkowy i gotówka; pokrzywdzona oszacowała straty na około 1000 zł.
Po zgłoszeniu policjanci natychmiast wyjaśnili okoliczności zdarzenia. Na podstawie zebranych informacji i nagrań monitoringu wytypowali podejrzanego. Ustalili, że sprawca wyrzucił torebkę, a telefon sprzedał w jednym z lombardów w Jeleniej Górze. Urządzenie zostało odnalezione i zabezpieczone.
Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policja apeluje o ostrożność: pozostawianie wartościowych przedmiotów bez nadzoru nawet na krótką chwilę może stworzyć okazję dla złodziei. Torebki, telefony i portfele warto mieć przy sobie i nie zostawiać ich w miejscach publicznych bez opieki.
Źródło: policja.gov.pl