Ogólne 23.06.2026

43-latek z Jeleniej Góry podejrzany o serię włamań i kradzieży

43-letni bezdomny z Jeleniej Góry zatrzymany za serię włamań i kradzieży; grozi mu kara nawet do 15 lat.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 43-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany odpowiada za dwa włamania oraz kradzież, które miały miejsce na terenie Jeleniej Góry. Do zdarzeń doszło 20 czerwca: najpierw włamał się do jednego mieszkania, a następnie do lokalu gastronomicznego. Łupem padły pieniądze, telefony komórkowe oraz tablety; łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na około 10 tys. zł.

Dodatkowo pod koniec kwietnia tego roku w jednym z dyskontów spożywczych mężczyzna ukradł artykuły chemiczne o wartości przekraczającej 1200 zł.

Po zgłoszeniach policjanci natychmiast podjęli czynności operacyjne, obejmujące analizę nagrań z monitoringu i zgromadzenie materiału dowodowego, co doprowadziło do wytypowania i zatrzymania podejrzanego. Okazało się, że jest on również poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu, a jego działanie w warunkach recydywy może zaostrzać odpowiedzialność.

Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające i próby odzyskania skradzionego mienia. Podejrzany usłyszał już zarzuty i stanie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu czynności został umieszczony w Areszcie Śledczym, w celu odbycia wcześniej orzeczonej kary.

Źródło: policja.gov.pl

AW

Anna Węgrzynowicz

Młodsza redaktorka kroniki - stawia na szybkie potwierdzanie informacji i klarowne komunikaty dla mieszkańców.

Więcej artykułów →

Udostępnij: