Młodzi z Jeleniej Góry pokazali klasę na scenie Norwida. Znamy laureatów przeglądu 2026
Jednego wieczoru na scenie było wszystko: mocne wokale, choreografie dopracowane do ostatniego kroku, sportowa precyzja i pomysłowość, której nie da się „nauczyć na pamięć”. W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze odbył się przegląd utalentowanych uczniów jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych „PO PROSTU MAM TALENT 2026”. Do wydarzenia przyjechali (i przyszli) młodzi artyści z siedmiu szkół, by zaprezentować swoje umiejętności w kilku dziedzinach – od muzyki po projekty mody.
Publiczność oglądała występy wokalne, taneczne i gimnastyczne, ale także prezentacje plastyczne oraz projektowe. To połączenie sceny z pracą twórczą „poza sceną” sprawiło, że konkurs miał charakter nie tylko widowiska, lecz również przeglądu szkolnych pasji rozwijanych na co dzień w Jeleniej Górze.
Jury złożone z ekspertów i praktyków sceny
Ocena uczestników była w rękach komisji, w której znaleźli się przedstawiciele miejskiej edukacji, muzycy, pedagodzy oraz aktor teatru. Przewodniczącym jury był Paweł Domagała – zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Funkcję wiceprzewodniczącej pełniła Renata Kryńska – muzyk, nauczycielka wokalu i wicedyrektor ZPP-CWU w Jeleniej Górze.
W skład jury weszli także: Aneta Kolendo – muzyk Filharmonii Dolnośląskiej i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jeleniej Góry, Agnieszka Cel – nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, Sylwia Raban – nauczyciel muzyki w ZPP-CWU, Ewa Nyc – nauczyciel plastyki, rysunku i ceramiki w ZPP-CWU oraz Piotr Konieczyński – aktor Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników oraz obejrzeniu prac plastycznych wyłoniliśmy finalistów wyróżniających się poziomem artystycznym, kreatywnością i zaangażowaniem.
Paweł Domagała, Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze
Laureaci „PO PROSTU MAM TALENT 2026”: kto zachwycił najbardziej
Po przejściu przez cały program – od występów na scenie po ocenę prac – jury wskazało grupę finalistów, a następnie laureatów. Najwyżej oceniono reprezentację I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Doceniony został zespół w składzie: Aleksandra Postek, Julia Wroniszewska, Lena Michalak, Hania Mazur, Adam Łątka i Remigiusz Ścigała, a także solistka Maja Bogucka.
Mocny akcent zaznaczyły też uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Wśród laureatek znalazły się Natalia Graczyk oraz Zofia Markowska – wyróżnione za solową choreografię taneczną w stylu modern jazz i występ wokalny. Dodatkowo Antonina Fang i Kornelia Wałczyk zwróciły uwagę jury pokazem gimnastyki sportowej.
Wysokie noty otrzymali również uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze. Publiczność zobaczyła m.in. grupę taneczną Jackson’s Seven, a także taniec solowy w wykonaniu Katarzyny Borowskiej.
Przegląd przypomniał, że talenty nie kończą się na śpiewie i tańcu. W kategorii artystycznej wyróżniono Maję Gaszewską i Monikę Ptak z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze – zaprezentowały one projekty mody. Jury doceniło też Zuzannę Kieras z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych „Handlówka” za pokaz żonglerki.
- wokale, które wymagały nie tylko emisji głosu, ale i pewności scenicznej
- choreografie taneczne – w tym solową prezentację modern jazz
- gimnastykę sportową, gdzie liczył się rytm, precyzja i technika
- projekty mody oraz prace plastyczne oceniane równolegle do występów scenicznych
- żonglerkę jako efektowną formę prezentacji umiejętności
Finałowy pokaz już 14 października w Teatrze im. C.K. Norwida
To jednak nie koniec emocji. Najlepsi uczestnicy przeglądu wrócą na scenę i zaprezentują swoje umiejętności szerokiej publiczności 14 października br. – ponownie w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Wydarzenie ma być częścią miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej i stanie się okazją, by jeszcze raz zobaczyć młodych artystów w pełnej odsłonie.
To przestrzeń, w której młodzi mogą pokazać efekty pracy i pasji, a mieszkańcy zobaczyć, jak wiele dzieje się w jeleniogórskich szkołach.
Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień
Organizatorami „PO PROSTU MAM TALENT 2026” byli Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień i Urząd Miasta Jeleniej Góry. Przegląd po raz kolejny zadziałał jak miejska scena dla uczniowskiej energii: promował zainteresowania artystyczne, ale też dawał realną możliwość zaprezentowania osiągnięć przed publicznością – i to w miejscu, które w Jeleniej Górze od lat kojarzy się z kulturą najwyższej próby.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!