Piątek, 26 czerwca 2026
Imieniny: Jan, Paweł, Jeremiasz

Młodzi z Jeleniej Góry pokazali klasę na scenie Norwida. Znamy laureatów przeglądu 2026

Jednego wieczoru na scenie było wszystko: mocne wokale, choreografie dopracowane do ostatniego kroku, sportowa precyzja i pomysłowość, której nie da się „nauczyć na pamięć”. W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze odbył się przegląd utalentowanych uczniów jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych „PO PROSTU MAM TALENT 2026”. Do wydarzenia przyjechali (i przyszli) młodzi artyści z siedmiu szkół, by zaprezentować swoje umiejętności w kilku dziedzinach – od muzyki po projekty mody.

Publiczność oglądała występy wokalne, taneczne i gimnastyczne, ale także prezentacje plastyczne oraz projektowe. To połączenie sceny z pracą twórczą „poza sceną” sprawiło, że konkurs miał charakter nie tylko widowiska, lecz również przeglądu szkolnych pasji rozwijanych na co dzień w Jeleniej Górze.

Jury złożone z ekspertów i praktyków sceny

Ocena uczestników była w rękach komisji, w której znaleźli się przedstawiciele miejskiej edukacji, muzycy, pedagodzy oraz aktor teatru. Przewodniczącym jury był Paweł Domagała – zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Funkcję wiceprzewodniczącej pełniła Renata Kryńska – muzyk, nauczycielka wokalu i wicedyrektor ZPP-CWU w Jeleniej Górze.

W skład jury weszli także: Aneta Kolendo – muzyk Filharmonii Dolnośląskiej i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jeleniej Góry, Agnieszka Cel – nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, Sylwia Raban – nauczyciel muzyki w ZPP-CWU, Ewa Nyc – nauczyciel plastyki, rysunku i ceramiki w ZPP-CWU oraz Piotr Konieczyński – aktor Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników oraz obejrzeniu prac plastycznych wyłoniliśmy finalistów wyróżniających się poziomem artystycznym, kreatywnością i zaangażowaniem.

Paweł Domagała, Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze

Laureaci „PO PROSTU MAM TALENT 2026”: kto zachwycił najbardziej

Po przejściu przez cały program – od występów na scenie po ocenę prac – jury wskazało grupę finalistów, a następnie laureatów. Najwyżej oceniono reprezentację I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Doceniony został zespół w składzie: Aleksandra Postek, Julia Wroniszewska, Lena Michalak, Hania Mazur, Adam Łątka i Remigiusz Ścigała, a także solistka Maja Bogucka.

Mocny akcent zaznaczyły też uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Wśród laureatek znalazły się Natalia Graczyk oraz Zofia Markowska – wyróżnione za solową choreografię taneczną w stylu modern jazz i występ wokalny. Dodatkowo Antonina Fang i Kornelia Wałczyk zwróciły uwagę jury pokazem gimnastyki sportowej.

Wysokie noty otrzymali również uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze. Publiczność zobaczyła m.in. grupę taneczną Jackson’s Seven, a także taniec solowy w wykonaniu Katarzyny Borowskiej.

Przegląd przypomniał, że talenty nie kończą się na śpiewie i tańcu. W kategorii artystycznej wyróżniono Maję Gaszewską i Monikę Ptak z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze – zaprezentowały one projekty mody. Jury doceniło też Zuzannę Kieras z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych „Handlówka” za pokaz żonglerki.

  • wokale, które wymagały nie tylko emisji głosu, ale i pewności scenicznej
  • choreografie taneczne – w tym solową prezentację modern jazz
  • gimnastykę sportową, gdzie liczył się rytm, precyzja i technika
  • projekty mody oraz prace plastyczne oceniane równolegle do występów scenicznych
  • żonglerkę jako efektowną formę prezentacji umiejętności

Finałowy pokaz już 14 października w Teatrze im. C.K. Norwida

To jednak nie koniec emocji. Najlepsi uczestnicy przeglądu wrócą na scenę i zaprezentują swoje umiejętności szerokiej publiczności 14 października br. – ponownie w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Wydarzenie ma być częścią miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej i stanie się okazją, by jeszcze raz zobaczyć młodych artystów w pełnej odsłonie.

To przestrzeń, w której młodzi mogą pokazać efekty pracy i pasji, a mieszkańcy zobaczyć, jak wiele dzieje się w jeleniogórskich szkołach.

Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień

Organizatorami „PO PROSTU MAM TALENT 2026” byli Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień i Urząd Miasta Jeleniej Góry. Przegląd po raz kolejny zadziałał jak miejska scena dla uczniowskiej energii: promował zainteresowania artystyczne, ale też dawał realną możliwość zaprezentowania osiągnięć przed publicznością – i to w miejscu, które w Jeleniej Górze od lat kojarzy się z kulturą najwyższej próby.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
KW

Katarzyna Wyrzykowska

Pisze o kulturze i ludziach - szuka historii, które pokazują Jelenią Górę z bliska i bez stereotypów.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!